Nasza nowa-stara kuchnia


U nas jest wiecznie pełen zlew. Nienawidzę zmywać i robię to tylko kiedy naprawdę muszę. Stąd się wzięła nazwa bloga. Taka to prosta historia. Za to lubię w kuchni brudzić, bo chociaż często o tym zapominam, uwielbiam gotować i piec, a gdy to robię, czuję się szczęśliwa. Kuchnia to dla mnie serce domu. Jest w niej ciepło i aromatycznie, no i blisko do lodówki. A nasza kuchnia była w porządku. Może nie jak z marzeń, ale niczego jej w sumie nie brakowało.

W planach remontu nie było. Właściwie nie było w planach żadnego remontu, nie tylko kuchni. Jakoś tak wszystko samo wyszło… Mieliśmy pomalować tylko jedną półkę. Ale skoro farba była otwarta, a pędzel mokry… nim się spostrzegliśmy, zaczęły przychodzić nam do głowy naprawdę dziwne pomysły. Pomalowaliśmy w kuchni wszystko, co dało się pomalować - każdą ścianę (chyba, że uznaliśmy, że lepiej rozkuć tynk... bo przecież czemu nie?), kredens, półki, krzesła, podmieniliśmy stół, upolowaliśmy dodatki, na które wcześniej bym pewnie nie zwróciła uwagi (jak na przykład wieszak na ścierki w kształcie głowy antylopy[?] gazeli[?] właściwie nie wiem...) i tym sposobem zamiast czytać po nocach, rozwalaliśmy ściany, malowaliśmy, ścieraliśmy, wyplataliśmy prawie trzymetrowe makramy. I choć nie posunęłam się przez ten czas w lekturze „Nocy i dnia“ ani o stroniczkę, to teraz mogę nadrabiać zaległości czytając w zupełnie nowej kuchni, choć w sumie wszystko w niej jest stare! A poza kuchnią mamy jeszcze dwa nowe regały na książki (plus dwa kolejne, które czekają jeszcze na swoją kolej), zupełnie odmieniony przedpokój i mnóstwo pomysłów na resztę pomieszczeń. I naprawdę nie wiem, jak to się stało!

W całym tym zamieszaniu najpiękniejsze było/jest to, że robiliśmy wszystko spontanicznie i dokładnie to, co nam się w danej chwili podobało, nie zważaliśmy, że gdzieś farba weszła pod taśmę (jak nie było taśmy, też było w porządku - kiedyś się przecież wyrówna), że pył unosił się w każdym pomieszczeniu, bo nie wpadliśmy na to, by zamknąć drzwi do sypialni czy rozwiesić folię ochronną. Zdobywaliśmy, czego potrzebowaliśmy na bieżąco - bez list, planowania i doboru tygodniami kolorów. Niektórzy mogliby to nazwać nieodpowiedzialnością, ale dla nas to było jak rytuał przejścia. Od tamtej chwili nasze mieszkanie jest naprawdę nasze. I jesteśmy z niego dumni! 

I wiele jeszcze chcemy zrobić (nawet w kuchni), więc pewnie co jakiś czas będę Wam opowiadała o naszych przygodach mieszkaniowych, a teraz już zapraszam Was do naszej nowej-starej kuchni! Koniecznie napiszcie, jak Wam się podoba!

Tak było (no wiem, marne te zdjęcia, ale nie wpadłam na to, żeby zrobić wersję "przed", a w tysiącach zdjęć na dysku wygrzebałam tylko te, na których coś więcej kuchniowego widać... w sumie, głównie koty):A tak jest:
7 komentarzy:

 1. Świetny efekt. Kuchnia wyglada naprawde pięknie 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo mi się podoba! Jest po prostu Wasza :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pięknie było i cudnie jest teraz :) Każda zmiana nastraja nas pozytywnie i wspólna praca jakoś tak bardziej scala i zbliża. Ciekawie komponują się zielenie szafek i krzeseł z brązem stołu. Na stole leży intrygująca książka. Możesz coś z niej zdradzić? Muszę wiedzieć, czy warto na nią zapolować?

  OdpowiedzUsuń
 4. Jesteście niemożliwi! I cudowni <3

  OdpowiedzUsuń
 5. Jest klimat, a to najważniejsze. Ja nie lubię kuchni typowych z gazet. Wasza jest piękna. I ten kredens...

  OdpowiedzUsuń
 6. Jej, ten kredens jest boski! Coś wspaniałego!

  OdpowiedzUsuń