ciekawostka: Kto to zrobił?!

Ten film widziałam już wcześniej. Zwrócił moją uwagę od razu - cóż, lubię takie klimaty. Rzeczywiście, wydaje nam się, że jesteśmy świetnymi obserwatorami, a jednak... różnie bywa, jak się okazuję. Nie bez przyczyny też mawia się, że pod latarnią najciemniej. Nawet w najnowszej książce Piotra Sendera (którą właśnie czytam) pada takie stwierdzenie. 
Wtedy jeszcze nie wiedziałam, że został stworzony przez brytyjską instytucję państwową, dbającą o bezpieczeństwo rowerzystów. A jak się okazało, informacja o jego twórcach dodała pikanterii sytuacji. Co ma piernik do wiatraka, czy może raczej jazda na rowerze ze śledztwem detektywistycznym w stylu Agathy Christie? Przekonajcie się sami.

"Whodunnit" znaczy dosłownie "kto to zrobił". Taki właśnie tytuł nosi spot. Więc jak... zauważyliście?


PS Informacje, na podstawie których powstał ten pościk, znalazłam TU

8 komentarzy:

 1. Chcę to skomentować, ale brak mi słów, to jest genialne! Bardzo dobra kampania! Bardzo!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Według mnie też świetna :) Nie tylko ciekawie i precyzyjnie zrobiona ale i z pomysłem. Byłam pod wrażeniem, kiedy to zobaczyłam pierwszy raz.

   PS Widzę, że recenzowałaś Domofon - mykam przeczytać, bo szukałam czegoś o tej książce :)

   Usuń
  2. Czytałam i "Domofon" Miłoszewskiego i "Instytut" Żulczyka, w których występuje podobny motyw - uwięzienia mieszkańców we własnym domu. Domofon moim zdaniem lepszy :)

   Usuń
  3. Si si, Żulczyka czytałam. I właśnie też mi się skojarzył od razu. Ale Żulczyk jednak miał pewne... jakby to powiedzieć... niedociągnięcia :P To mówisz, że "Domofon" lepszy - w takim razie przeczytam :) Dziękuję! Aha, super pomysł z tymi recenzjami spoilerowymi!

   Usuń
  4. I o tych niedociągnięciach właśnie pisałam w spoilerowej "Instytutu". Miło mi, że spodobał Ci się pomysł, bo już miałam wątpliwości czy kontynuować :)

   Usuń
  5. Koniecznie kontynuować! Muszę przyznać, że jak piszę recenzję, to często mam ochotę właśnie o takich kwestiach napisać, które - niestety - zdradzałby za dużo. A to one są najciekawsze według mnie. Nigdy nie wpadłam na taki pomysł, na jaki Ty wpadłaś. I muszę przyznać, że to proste a genialne z tymi recenzjami! Super!

   Usuń
 2. Urszulo, przyznaje się bez bicia - podkradam temat na mój nowy blog http://targetowa.blogspot.com/, ale wspomnę Cię i podlinkuję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super! Bardzo się cieszę, bo idea Targetowej jest świetna :) A widziałaś już to: http://www.pelenzlew.blogspot.com/2013/10/swietna-promocja.html Według mnie, mega promocja!

   Usuń